DRODZY RODZICE!

Informujemy, że Marszalek Województwa Dolnośląskiego przesłał poniższą wiadomość. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.

W trosce o stan psychiczny dzieci i młodzieży spowodowany pandemią, prowadzone są działania na rzecz upowszechniania wiedzy o zdrowiu psychicznym oraz miejscach, gdzie można otrzymać profesjonalną pomoc.

W związku z tym prosimy o zapoznanie się z listą ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej z terenu województwa dolnośląskiego, które nieodpłatnie i bez konieczności posiadania skierowania udzielają pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Dzięki uzyskaniu szybkiej i ogólnodostępnej pomocy można zapobiec pogorszeniu zdrowia  pacjentów i uniknąć hospitalizacji, która jest trudnym doświadczeniem dla młodej osoby.

L. p.

Nazwa świadczeniodawcy

Adres miejsca realizacji świadczeń

telefony

1.

Wrocławskie Centrum Zdrowia Samodzielny Publiczny
Zakład Opieki Zdrowotnej

ul. Samuela Bogumiła Lindego 19-21
51-138 Wrocław

2.

Centrum Neuropsychiatrii "Neuromed" Samodzielny
Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

ul. Białowieska 74A
54-235 Wrocław

71 350 17 80 wew. 303

71 350 17 30 wew. 47

3.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J.
Gromkowskiego

ul. Koszarowa 5
51-149 Wrocław

71 326 13 27 do 31

4.

Dzienny Ośrodek Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci
i Młodzieży

ul. Wołowska 9
51-116 Wrocław

5.

CPTP SALUS Spółka z o. o.

ul. Jarzębinowa 7
55-095 Długołęka

6.

Oddział Fundacji "Promyk Słońca" Centrum
Diagnostyczno-Rehabilitacyjne NZOZ

ul. Swobodna 8a
50-088 Wrocław

7.

Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii "Celestyn"

Mikoszów 27
57-100 Mikoszów

8.

Psychologus Poradnia

ul. Długa 28A
51-180 Psary

9.

Poradnia dla Dzieci i Młodzieży. Psychoterapia i Rozwój

Radomierz 60a
58-520 Radomierz

10.

Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego

ul. Batorego 4
58-300 Wałbrzych

11.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Ars Medica"
Sp. z o. o.

ul. M. Konopnickiej 4
58-100 Świdnica

12.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Reha-Med"

ul. Garncarska 3
58-200 Dzierżoniów

13.

Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych - Zakład
Opieki Zdrowotnej S. A.

ul. Kardynała B. Kominka 7
59-101 Polkowice

Zabawa fotograficzna „Tropiciele wiosny”

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za aktywny udział w naszej zabawie fotograficznej.

Udział wzięło 19 rodzin, które przesłały przepiękne zdjęcia wykonane podczas wiosennych spacerów.

Gratulujemy „Bystrego oka”!

Brak opisu.

Szkółka zębowa w naszym przedszkolu

W tym roku szczególną uwagę zwracamy na promowanie działań propagujących zdrowy styl życia, dlatego też podejmujemy wiele aktywności mających na celu kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Jedną z nich są warsztaty pt. „Szkółka Zębowa” prowadzone przez panią Bernardę Makowską, które odbyły się dzisiaj w naszym przedszkolu. Podczas warsztatów na dzieci czekało wiele atrakcji. Na początku obejrzały one teatrzyk, o tym jak prawidłowo dbać o zęby, aby były zdrowe. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest próchnica i jak ona powstaje oraz jakie produkty są najzdrowsze dla naszych zębów. Dzieci zobaczyły jak prawidłowo szczotkować zęby oraz miały okazję przećwiczyć szczotkowanie i nitkowanie zębów na specjalnych modelach zębowych. Następnie, dzieci mogły zostać na chwilę stomatologiem, otrzymały one akcesoria potrzebne każdemu dentyście (lusterko stomatologiczne, rękawiczki, szczoteczkę do zębów), po czym przystąpiły do sprawdzania stanu zębów ,,magicznych pacjentów” i wyganiania ,,robaczków” – bakterii. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i akcesoria, z których korzystali. Warsztaty bez wątpienia zapewniły przedszkolakom niezapomnianych wrażeń i przyczyniły się do kształtowania nawyku dbania o higienę jamy ustnej.

Obchody Tygodnia Ziemi

W dniach 19-23 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Tydzień Ziemi. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Nie zabrakło prezentacji multimedialnych na tematy ekologiczne i quizów przyrodniczych.. Dzieci wykonały również wiele ciekawych prac plastycznych związanych z naszą planetą.

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi, dlatego w tym dniu dzieci ubrały się na zielono.

Statystyka odwiedzin: Dziś 32 | Wczoraj 133 | Ten tydzień 2571 | Ten miesiąc 5677 | Razem 297640