Naukę języka angielskiego rozpoczęliśmy pełną parą już od pierwszych dni września 😊. W tym miesiącu dzieci uczyły się powitania i pożegnania, odpowiadania na pytania o imię. Także poznaliśmy przedszkolne przybory, kolory oraz liczyliśmy do 5 u dzieci młodszych a do 10 u starszych. Starsze grupy poznały konstrukcję zdania: What’s this?, Who’s this?. Oczywiście cała nauka odbywała się poprzez zabawę. Poniżej zapraszam do posłuchania piosenek, których się uczyliśmy i przy których bawiliśmy się na zajęciach oraz poznane słownictwo.

Piosenki:

„Make a circle” - Make A Circle | Preschool Song | Super Simple Songs - YouTube – na powitanie

„See you later aligator” - See You Later, Alligator - Featuring Super Simple Puppets | Super Simple Songs - YouTube – na pożegnanie

„Walking, walking” - walking walking - YouTube – dla rozruchu

One Potato, Two Potatoes | Super Simple Songs - YouTube – do nauki liczenia

Ten Little Monkeys Jumping On The Bed | Monkey Nursery Rhymes | Kids Songs For Children - YouTube – do nauki liczenia

„Pass the beanbag” - Pass The Beanbag | featuring Noodle & Pals | Super Simple Songs - YouTube – przy tej piosence dzieciaki uwielbiają się bawić i większość już ją śpiewa

Słownictwo:

8 – eight
9 – nine
10 – ten

Zapraszam do zabawy z językiem angielskim w domu😊