piątek, 19 Maja 2023

W ramach obchodów Dnia Polskiej Niezapominajki w naszym przedszkolu zaplanowano liczne wydarzenia edukacyjne.

W poniedziałek grupa Motylki wzięła udział w akcji „Nie zapomnij o klimacie” i posadziła niezapominajki w dużych donicach, które otrzymaliśmy od Gminy Polkowice. Kwiaty można podziwiać przed wejściem do przedszkola.

dzień Niezapominajki1

Dzieci z grupy Krasnoludki, Biedronki, Smerfy oraz Pszczółki wykonały niezapominajkowe prace plastyczne, które zostały zaprezentowane w holu przedszkolnym.

dzień Niezapominajki2

Grupa Pszczółki, Biedronki oraz Krasnoludki rozdawały przechodniom samodzielnie wykonane „Kartki z niezapominajką”.

dzień Niezapominajki3

Wszystkie przedszkolaki zrobiły sobie zdjęcia w „Niezapominajkowej fotobudce”.

dzień Niezapominajki4

Dzieci z grupy Smerfy uczestniczyły w przemarszu „Dla planety”. Pochód wyruszył z boiska przy Szkole Podstawowej nr 3 pod Ratusz Miejski, gdzie wręczono przedstawicielom władz kwiaty niezapominajki. Najmłodsi polkowiczanie otrzymali nasionka roślin oraz ekologiczne, smaczne jabłka. Dodatkowo w tym roku burmistrz Polkowic dokonał uroczystego wręczenia nagród laureatom Gminnego konkursu pt. „Niezapominajka strażniczka przyrody”.

dzień Niezapominajki5

Grupa Gumisie udała się do Szkoły Podstawowej nr 1 na przedstawienie ekologiczne pt. „Królewna Śmieszka i przyjaciele” oraz zajęcia warsztatowe - „Wiem, więc chronię”. W trakcie spotkania przedszkolaki ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, dokonywały obserwacji mikroskopowych, a także utrwaliły swoją wiedzę odnośnie segregacji odpadów. Dzieci wysłuchały również występu „W wiosennym nastroju” w wykonaniu seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku
w Polkowicach.

dzień Niezapominajki6