rekrutacja 2019d 2020

"Rogata wieś"- wycieczka 3-latków

Dnia 30.05.2019r. z okazji dnia dziecka grupy 3 i 4-latków wybrały się na wycieczkę przyrodniczą do Konradówki "Rogata wieś". Na wycieczce nie zabrakło wielu atrakcji dla dzieci, takich jak: Wizyta w gospodarstwie rolnym „POD BYCZYM ROGIEM” – zagrodzie edukacyjnej, BYCZA OLIMPADA na pastwisku – gry i zabawy integracyjne,KĄCIK MŁODEGO ARTYSTY – warsztaty tematyczne – „Rogate wyklejanki”.

Na Ziarnku Grochu - Pszczółki

13 maja 3-latki wybrały się pierwszy raz na spektakl teatralny do Polkowickiego Kina na historię „Przygody Kota – Mądrość Pokoleń”, w którym koty Bonifacy i Filemon musieli zmierzyć się z niespodziewaną inwazją myszy w gospodarstwie. Dzieci były pod dużym wrażeniem spektaklu !

Zabawy badawcze-Pszczółki

W piątek 26 maja grupa 3 i 4 latków brała czynny udział w zabawach badawczych dotyczących ochrony środowiska oraz eksperymentach, które pozwolą dzieciom w prosty sposób pojąć zjawiska na świecie.  Celem zajęć było rozbudzanie u dzieci ciekawości otaczającym światem przyrody, oraz nauczenie ich prowadzenia obserwacji, wyciągania trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów i zjawisk przyrodniczych. Każde z dzieci mogło poczuć się jak prawdziwy ekolog .

Nasz własny ogródek warzywny

Dzieci z grupy Pszczółki na terenie przedszkola założyły ogródek warzywny. Wszyscy bardzo chętnie przyłączali się do pracy. Przygotowaliśmy teren przekopując go, grabiąc i nasypując nowej ziemi. Później przystąpiliśmy do milszej części zadania jakim było sadzenie. Na naszych grządkach będzie rosła: marchewka, dynia oraz szczypiorek. Czekamy teraz aż warzywa powschodzą i urosną.Dzieci zobowiązały się do dbania o ogródek.
Takie inicjatywy uczą dziecko cierpliwości, odpowiedzialności i obowiązkowości. Ukazują, że nie wystarczy posadzić rośliny, ale również trzeba o nie dbać.

Spotkanie z Panią Renatą- Mistrzynią świata w trójskoku

Dnia 13.04.2019r. naszą grupę odwiedziła Pani Renata Szykulska- Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, utytułowana lekkoatletka wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy Masters w konkurencji trójskok, skok w dal- zawodniczka LKS Polkowice. Pani Renacie bardzo dziękujemy za odwiedziny, za przybliżenie dzieciom " świata sportowca" i życzymy dalszych sukcesów!

Statystyka odwiedzin: Dziś 61 | Wczoraj 439 | Ten tydzień 61 | Ten miesiąc 7777 | Razem 68246