07.04.2021-środa

Dzień dobry! :)

Dziś Światowy Dzień Zdrowia. Dlatego dziś szczególnie postaramy się przypomnieć dzieciom, jak bardzo zdrowie jest ważne w życiu człowieka. Ostatnio dużo o nim słyszymy, ale w nieco innym wydaniu. My zostaniemy przy dobrym żywieniu, ruchu, odpoczynku i spokojnej głowie.

Zacznijmy od rozgrzewki do skocznej piosenki, która rozbudzi największego śpiocha:

Proponuję przeczytać dzieciom rymowanki, które udostępniłam. Gorąco polecam zrobić z tego zabawę w sylabowanie, proszę nie zapominać o równoczesnym uderzaniu rytmu. To bardzo pomaga w kształtowaniu rytmizacji u dzieci. Jest im również łatwiej podzielić dane słowa na sylaby. Możemy uderzać o kolana, podłogę, dłonie, czy wykorzystując różne przedmioty, np. uderzając dwoma łyżkami o siebie.

Proszę pokazać dzieciom ilustracje przedstawiające poszczególne owoce i warzywa, proszę by dzieci wskazywały i nazywały poszczególne z nich. Bardzo ważne, aby kształtować pojęcie: warzywo/owoc, bawić się w różnicowanie między nimi.

Wytłumaczmy dzieciom, jak ważne jest dbanie o swoje ciało od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz. Można zapytać, w jaki sposób one mogą o nie dbać?  Czasem można usłyszeć ciekawe rzeczy!

Brak opisu.Brak opisu.Brak opisu.

Udostępniam również zagadki. W przedszkolu nie ma dnia bez zagadek, uwielbiamy je!

Wstawiłam również kilka kart do wyklejania plasteliną. Są również tradycyjne kolorowanki. Podzielcie się proszę efektami ;)

Brak opisu.Brak opisu.Brak opisu.

Brak opisu.Brak opisu.

Może spędzacie Państwo aktywnie czas z dziećmi na rowerze, spacerach - to nic innego jak celebrowanie wspólnych chwil z równoczesną troską o zdrowie.

Zachęcam, aby tym również się dzielić

Pozdrawiam :)

06.04.2021- wtorek

Dzień dobry po świętach...

Mam nadzieję, że spędzili je Państwo w spokoju oraz zdrowiu.

Zaczynamy nowy tydzień, myśl przewodnia: teatr.

Proszę pokazać oraz opowiedzieć dzieciom co to jest teatr, jak wygląda, jak powinniśmy zachowywać się w teatrze.

Można pokazać przykład teatru dla dzieci: https://youtu.be/r_2VJKlCNNw

Proszę również powiedzieć, jaki zawód wykonują osoby występujące na scenie (aktorzy). Można również nawiązać do filmów animowanych, spróbować wytłumaczyć dzieciom różnicę między rzeczywistością, a tym, co widzą w telewizji, kinie, itd.

Proponuję również wraz z dziećmi wykonać wybraną kukiełkę teatralną. Może to być wybrany bohater bajkowy, ale może być to równie dobrze samodzielnie wymyślona postać. Warunek- kukiełka musi być wykonana z łyżki bądź widelca. Może to być stara, drewniana łyżka bądź plastikowe jednorazowe sztućce. Pochwalcie się proszę swoimi wytworami ; )

Brak opisu.

30.03.2021- wtorek

Dzień dobry we wtorek!

Dziś dzień ćwiczący.

Zabawy wg Weroniki Sherborne.

Wariant I.

Potrzebujemy: dziecko, mamę oraz tatę. Dlatego poczekamy na tatę, aż wróci z pracy... albo zrobimy trening tatusiowi przed pracą.

Uwielbiam zabawy Weroniki Sherborne, dlatego że pozwalają na bardzo bliski kontakt z drugim człowiekiem. Dzieci przezwyciężają dyskomfort w kontakcie z innymi, ale co najważniejsze: określają swoją naturalną strefę komfortu. Poznają siebie, a najlepiej jest poznawać siebie w kontaktach z innymi ludźmi. Tak to działa w grupie.

U Was w rodzince chodzi o coś innego - o bliskość i więź, inną niż zwykle. Poprzez doświadczanie czegoś nowego, współpracę

Wariant II (bo we dwoje wcale nie znaczy gorzej!)

Potrzebujemy: Mama i dziecko bądź tata i dziecko.

Pozdrowienia : )

31.03.2021- środa

Dzień dobry! : )

Dzień Ptaków dopiero jutro, ale my już dziś zrobimy małą pracę w ramach obchodów.

Proszę opowiedzieć dzieciom, dlaczego ptaki są ważnymi członkami natury.

Można pokazać najbardziej charakterystyczne ptaki, np. wróbel, sikorka, gil, dzięcioł, bocian, jaskółka. Warto również powiedzieć, które z nich odlatują na zimę do ciepłych krajów, a które zostają w Polsce (i dlaczego wtedy szczególnie dbamy o ich dokarmianie)

PS Praca oczywiście nie musi wyglądać identycznie, proponuję nie pokazywać dzieciom obrazka, tylko starać się wytłumaczyć, co mają zrobić. Łatwiej wtedy o kreatywność i wyobraźnię dziecięcą, którą chcemy kształtować ;)

Statystyka odwiedzin: Dziś 215 | Wczoraj 239 | Ten tydzień 215 | Ten miesiąc 6170 | Razem 289329