rekrutacja 2019d 2020

„Wizyta u Pani pielęgniarki”

Przez cały tydzień uczymy się o tym jak dbać o zdrowie, więc udaliśmy się do pielęgniarki szkolnej do Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach, aby dowiedzieć się co nieco o zdrowiu i na czym polega praca pielęgniarki szkolnej. Pani opowiedziała nam jak pomaga dzieciom w szkole, gdy ulegną wypadkowi lub się źle poczują. Zważyliśmy się i mogliśmy posłuchać jak biją nasze serduszka. Ciekawym doświadczeniem było również zobaczenie defibrylatora AED i posłuchanie co należy robić po kolei, aby pomóc osobie poszkodowanej. Na pewno co jakiś czas będziemy przypominać sobie w przedszkolu zasady udzielania pierwszej pomocy.

"Wiem co zdrowe"

„Wiem co  zdrowe”

10 października na zajęciach edukacyjnych przedszkolaki klasyfikowały nasze polskie owoce i warzywa oraz  pojawiły się również owoce egzotyczne. Przedszkolaki dowiedziały się również małej ciekawostki o pomidorze, którego mylnie przyporządkowujemy do warzyw, ponieważ jest on owocem. Rozmawialiśmy także na temat zdrowych właściwości owoców i warzyw. Najlepsza zabawa była jednak, gdy przystąpiliśmy do robienia soków z naszych owoców. Było pyszszszszsznie

Wyjście do kina

Dnia 20 września grupa 4-latków zostałą zaproszona do Polkowickiego kina na prelekcje bajki "Lorax", z okazji Dnia Przedszkolaka oraz Święta Drzewa. Bajka poruszyła temat ochrony środowiska w sposób bardzo zrozumiały dla dzieci młodszych. Przedszkolaki nie kryły zachwytu całym wydarzeniem!

Dzień Chłopców

30 września obchodziliśmy dzień chłopaka ! Była to idealna okazja aby trochę potańczyć przy muzyce, poczęstować sie smaczna przekąska oraz złożyć życzenia naszym 4letnim chłopakom! Każdy z nich dostał uroczysty dyplom ;)