rekrutacja 2019d 2020

Mikołajki

5 Grudnia Nasza grupa obchodziła Mikołajki- uroczystość, na którą przygotowaliśmy przedstawienie opowiadające o Mikołaju oraz jego zabawkach. Zaproszeni rodzice mieli możliwość obejrzenia dzieci w roli aktorów. Na koniec uroczystości odwiedził nas wyjątkowy gość- prawdziwy Mikołaj! Który rozdał dzieciom paczki z prezentami.

Dzień Górnika w Motylkach

4 Grudnia Naszym Gościem był Pan Dariusz- tato Kornela. Zaprosiliśmy Górnika, by opowiedział o swojej ciężkiej i jakże ważnej pracy pod ziemią, oraz przybliżył dzieciom zadania ratownika górniczwgi. Dzieci z zaciekawieniem słuchały Pana Darka oraz oglądały autentyczne zdjęcia maszyn górniczych. Bardzo dziękujemy za odwiedziny Panu Darkowi i zapraszamy za rok!

„Wizyta u Pani pielęgniarki”

Przez cały tydzień uczymy się o tym jak dbać o zdrowie, więc udaliśmy się do pielęgniarki szkolnej do Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach, aby dowiedzieć się co nieco o zdrowiu i na czym polega praca pielęgniarki szkolnej. Pani opowiedziała nam jak pomaga dzieciom w szkole, gdy ulegną wypadkowi lub się źle poczują. Zważyliśmy się i mogliśmy posłuchać jak biją nasze serduszka. Ciekawym doświadczeniem było również zobaczenie defibrylatora AED i posłuchanie co należy robić po kolei, aby pomóc osobie poszkodowanej. Na pewno co jakiś czas będziemy przypominać sobie w przedszkolu zasady udzielania pierwszej pomocy.

Motylki w aptece

Wizyta w Aptece

W środę 16 października wybraliśmy się do apteki „Pod Rokitnikiem II”, aby poznać pracę farmaceuty. Zajrzeliśmy na zaplecze i dowiedzieliśmy się na czym ta praca polega. Serdecznie dziękujemy za poszerzenie naszej wiedzy.

"Wiem co zdrowe"

„Wiem co  zdrowe”

10 października na zajęciach edukacyjnych przedszkolaki klasyfikowały nasze polskie owoce i warzywa oraz  pojawiły się również owoce egzotyczne. Przedszkolaki dowiedziały się również małej ciekawostki o pomidorze, którego mylnie przyporządkowujemy do warzyw, ponieważ jest on owocem. Rozmawialiśmy także na temat zdrowych właściwości owoców i warzyw. Najlepsza zabawa była jednak, gdy przystąpiliśmy do robienia soków z naszych owoców. Było pyszszszszsznie

Statystyka odwiedzin: Dziś 186 | Wczoraj 261 | Ten tydzień 684 | Ten miesiąc 3453 | Razem 128544