rekrutacja 2019d 2020

Mikołaj u Krasnali

6 grudnia już od samego rana wszystkie dzieci cierpliwie czekały na najsympatyczniejszego gościa z Laponii - Świętego Mikołaja! Krasnale radośnie przywitały Mikołaja i przygotowały dla niego piosenkę i wiersz. Mikołaj był zachwycony jak i same dzieci, które zostały obdarowane prezentami.

Warsztaty

Już coraz bliżej święta, więc pora na dekoracje na choinkę. W tym roku na warsztatach dzieci wraz z rodzicami dekorowały pierniki.  Za pomocą słodkich pisaków, koralików, posypek wykonały słodkie dzieła sztuki, które mogły zabrać do domu w własnoręcznie wykonanymi koszyczkami

Pierwsza pomoc

Dzięki uprzejmości grupy „Smerfy” nasze dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach dotyczących pierwszej pomocy. Przedszkolaki poznały zasady udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Pod okiem instruktora ćwiczyły ułożenie ciała w pozycji bezpiecznej oraz  resustytacje na manekinie. Była to bardzo pouczające zajęcia.

Lekcja historii

„Krasnale” wzięły udział w żywej lekcji historii zorganizowanej przez Towarzystwo Historyczne „Victoria”. W piwnicy pod Piastowskim Orłem poznały historię Powstania Warszawskiego. Dzieci mogły zapoznać się z mundurami powstańców oraz bronią z tamtych czasów.

Andrzejki 2019

Na ostatnich zajęciach  dzieci miały szansę zapoznać się z tradycją kultywowaną  od pokoleń na zakończenie listopada czyli Andrzejkami. Dzieci brały udział w wielu zabawach, które sprawiły im dużo radości i przede wszystkim przyczyniły się do integracji grupy.

Statystyka odwiedzin: Dziś 87 | Wczoraj 220 | Ten tydzień 1325 | Ten miesiąc 4094 | Razem 129185