Dzień Ziemi

Krasnoludki rozpoczęły ten dzień od multimedialnej podróży, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. Podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki wykorzystały swoją wiedzę nt. segregacji śmieci, wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Dzieci wykonały pracę plastyczną - ekologiczną kulę ziemską.

Dzień Ziemi

Cała Polska Czyta Dzieciom

Dziękujemy Pani Magdalenie Dobroskok - mamie Kingi za przeczytanie dzieciom bajki. Jednocześnie zachęcamy wszystkich Rodziców do włączenia się w akcję i do gościnnego czytania dzieciom bajek w naszej grupie.
Wystarczy się umówić, wybrać ulubiona książeczkę Państwa dziecka i przyjść do przedszkola :)

Wycieczka do OSP w Sobinie

12 kwietnia Krasnoludki wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobinie. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru oraz wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Dzieci oglądały również pokaz pierwszej pomocy. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998. Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Otwórz zdjęcie

Geometryczne motyle

W poniedziałek obchodziliśmy Dzień Motyla -z tej okazji wykonaliśmy piękne, kolorowe motyle z figur geometrycznych. Gdy już motyle były gotowe "usiadły" na rączkach dzieci i zatańczyliśmy wspólny wiosenny taniec motyla.

Statystyka odwiedzin: Dziś 123 | Wczoraj 188 | Ten tydzień 123 | Ten miesiąc 3595 | Razem 458133