rekrutacja 2019d 2020

Aktualności

Andrzejki

W czwartek tj. 28.11.2019 r. w naszej grupie odbyły się Andrzejki. Przybyły na nie wróżki i czarownice, które pomagały poznać przyszłość: swojego wybranka, szczęście w finansach, marzenia oraz szybkie zamążpójście.  Wszystkim dopisywały humory oraz wesoła atmosfera. 

„Ala na tropach recyklingu”

19. 11. 2019 r. wtorek. W ten piękny, słoneczny dzień uczestniczyliśmy w spektaklu „Ala  na tropach recyklingu” przygotowanym przez Fundację Recal. To bardzo pouczające przedstawienie, które przypomniało nam jak ważny jest recykling, czyli drugie życie przedmiotów (zwłaszcza aluminiowych). Po spektaklu mieliśmy okazję chwilkę porozmawiać z aktorami o naszych wrażeniach po obejrzeniu przedstawienia oraz stanęliśmy do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Czekamy na dalsze przygody „ekologicznej”  Ali.

WYCIECZKA DO OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

01.10.2019 r . byliśmy na wycieczce w Oczyszczalni  Ścieków w Polkowicach. Mieliśmy możliwość poznania etapów  związanych z  oczyszczaniem wody. Począwszy od wyławiania z zanieczyszczeń tłuszczu i dużych elementów  poprzez   oddzielanie błota od wody  i końcowy efekt . Byliśmy także w laboratorium gdzie bliżej poznaliśmy pracę  tamtejszych Pań. Zobaczyliśmy jak wyglądają zarazki, jaka powinna być woda w kranie oraz mieliśmy możliwość poobserwowania przez  mikroskop owadów.

Wycieczka bardzo nam się podobała pomimo przykrych zapachów.

Wycieczka na Komendę Powiatową Policji w Polkowicach.

23.09.2019 r. w ten poniedziałkowy słoneczny dzień odwiedziliśmy KPP w Polkowicach. Na miejscu  powitali nas przemili policjanci, pan Radek i pan Przemek, którzy oprowadzili nas po budynku komisariatu. Mieliśmy okazję zobaczyć gabinety dzielnicowych i bardzo tajemniczy pokój, w którym pobierane są odciski palców ( oczywiście chętnie odbiliśmy swoje na kartce). Skorzystaliśmy też z okazji i poznaliśmy wnętrze radiowozu.  Każdy z nas miał okazję usiąść za kierownicą policyjnego samochodu . Na koniec wycieczki otrzymaliśmy elementy odblaskowe. Dziękujemy jeszcze raz za wspaniałe i pouczające spotkanie.

TEATR LALEK WROCŁAW

24.09.2017 byliśmy w Teatrze Lalek  we Wrocławiu na przedstawieniu pt. " Calineczka". Sam spektakl był przepełniony muzyką oraz grą świateł. Co nam się bardzo podobało. Rozpoczęcie spektaklu ogłosiły dzwonki. Trzeci to czas kiedy wszyscy powinniśmy siedzieć na swoich miejscach.  Podczas lekcji w teatrze dowiedzieliśmy się, że nad  przebiegiem  spektaklu czuwał sztab ludzi; oświetleniowcy,  osoby od muzyki, od  scenografii, kostiumów, reżyser  pomimo, że  w przedstawieniu grała tylko jedna osoba i 12 kukiełek. Lekcja to także poznanie teatru z bliska, jego pomieszczeń i narzędzi pracy jakimi są lalki.  Nie zabrakło i gry aktorskiej w naszym wykonaniu. Poprzez lekcje w teatrze wzbogaciliśmy także  naszą wiedze na temat rodzajów lalek oraz nowych słów związanych z teatrem: gabit, czempury, foyer.

Cala wycieczka wywarła na nas duże wrażenia, bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

Statystyka odwiedzin: Dziś 180 | Wczoraj 261 | Ten tydzień 678 | Ten miesiąc 3447 | Razem 128538

 

Nasi przyjaciele

____________________________________