rekrutacja 2019d 2020

WYCIECZKA DO OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

01.10.2019 r . byliśmy na wycieczce w Oczyszczalni  Ścieków w Polkowicach. Mieliśmy możliwość poznania etapów  związanych z  oczyszczaniem wody. Począwszy od wyławiania z zanieczyszczeń tłuszczu i dużych elementów  poprzez   oddzielanie błota od wody  i końcowy efekt . Byliśmy także w laboratorium gdzie bliżej poznaliśmy pracę  tamtejszych Pań. Zobaczyliśmy jak wyglądają zarazki, jaka powinna być woda w kranie oraz mieliśmy możliwość poobserwowania przez  mikroskop owadów.

Wycieczka bardzo nam się podobała pomimo przykrych zapachów.

TEATR LALEK WROCŁAW

24.09.2017 byliśmy w Teatrze Lalek  we Wrocławiu na przedstawieniu pt. " Calineczka". Sam spektakl był przepełniony muzyką oraz grą świateł. Co nam się bardzo podobało. Rozpoczęcie spektaklu ogłosiły dzwonki. Trzeci to czas kiedy wszyscy powinniśmy siedzieć na swoich miejscach.  Podczas lekcji w teatrze dowiedzieliśmy się, że nad  przebiegiem  spektaklu czuwał sztab ludzi; oświetleniowcy,  osoby od muzyki, od  scenografii, kostiumów, reżyser  pomimo, że  w przedstawieniu grała tylko jedna osoba i 12 kukiełek. Lekcja to także poznanie teatru z bliska, jego pomieszczeń i narzędzi pracy jakimi są lalki.  Nie zabrakło i gry aktorskiej w naszym wykonaniu. Poprzez lekcje w teatrze wzbogaciliśmy także  naszą wiedze na temat rodzajów lalek oraz nowych słów związanych z teatrem: gabit, czempury, foyer.

Cala wycieczka wywarła na nas duże wrażenia, bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

ZNAMY PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO

Podczas zajęć poznawaliśmy przepisy ruchu drogowego.  Jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę z użyciem sygnalizatora świetlnego i bez. Poznaliśmy także niektóre ważne dla nas znaki drogowe.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W piątek razem z rodzicami byliśmy na ścieżce zdrowia gdzie smażyliśmy kiełbaski i jedliśmy ziemniaki z ogniska. Atrakcją była wata cukrowa przygotowana i obsługiwana przez rodzinę Mikołaja Sprzęt udostępniła nam kopalnia. Za co bardzo dziękujemy.  Czas w lesie  minął nam szybko na zabawach

Dzień Przedszkolaka i Dzień Drzewa

W piątek cała nasza grupa udała się na Rynek gdzie bawiliśmy się z animatorami. Braliśmy także udział w warsztatach  z języka angielskiego, tworzyliśmy drzewo z użyciem materiału spożywczego i przyrodniczego . Każdy z nas zrobił sobie także opaskę na głowę z elementem przyrodniczym. Próbowaliśmy swoich sił w ćwiczeniach zręcznościowych i robiliśmy bańki mydlane. Pełni wrażeń i słodkości wróciliśmy do przedszkola .

Statystyka odwiedzin: Dziś 200 | Wczoraj 355 | Ten tydzień 200 | Ten miesiąc 5308 | Razem 115769