rekrutacja 2019d 2020

JASEŁKA

Dzieci z grupy BIEDRONKI w specjalnie na tą okazje przygotowanych strojach przedstawiły  sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami. Przedszkolaki spisały się na medal, otrzymując ogromne brawa od najbliższych.
Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Barbara Kulczycka, która podziękowała małym wykonawcom i przy okazji złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

Mikołajki

Od rana w grupie panował gwar i radość, dzieci oczekiwały nadejścia niezwykłego gościa. Święty Mikołaj obdarował prezentami wszystkie dzieci. Biedronki również miały niespodziankę- piosenkę oraz obrazki z narysowanymi prezentami od dzieci dla Mikołaja.

,,Biedronki” - Zajęcia otwarte.

We wtorek 26.11. rodzice mogli obserwować swoje dzieci podczas zajęć otwartych. Tematyka zajęć dotyczyła przygotowania się zwierząt do zimy. Przedszkolaki uczestniczyły w różnych aktywnościach. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej wg D. Dziamskiej. Dzieci były bardzo zaangażowane  i świetnie poradziły sobie z wykonaniem różnych zadań.

ŚWIĘTO GÓRNIKA

W dniu dzisiejszym odwiedził nas górnik- tato Hani aby przybliżyć nam tradycję związaną

z obchodami Barbórkowego święta oraz zapoznać z ciężką pracę na kopalni. Wielką atrakcją dla dzieci był górniczy mundur, przymierzyły czako, czyli górniczą czapkę z piórami. Pan górnik przyniósł ze sobą ciekawe zdjęcia kopalni i maszyn. Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę, powiedziały wierszyk oraz wręczyły laurkę.

Zabawy andrzejkowe u Biedronek.

Zgodnie z tradycją w przeddzień Św. Andrzeja  dzieci bawiły się we wróżby andrzejkowe. Przedszkolaki były ciekawe kim zostaną w przyszłości. Butelka wskazywała koła z różnymi zawodami. Dzieci sprawdzały też czy spełnią się ich marzenia, wrzucały więc monety do wody. Do następnej wróżby przygotowaliśmy buty. Byliśmy ciekawi czyj but dotrze pierwszy do drzwi, co miało oznaczać, że ta osoba pierwsza ożeni  się lub wyjdzie za mąż. Najważniejszym elementem zabaw było lanie wosku przez klucz. Przedszkolaki dowiedziały się że to tylko zabawy, zachowanie tradycji  i nie można w to wierzyć do końca.

Statystyka odwiedzin: Dziś 101 | Wczoraj 220 | Ten tydzień 1339 | Ten miesiąc 4108 | Razem 129199