Wakacje

Drogie Dzieci, Drodzy Rodzice
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i współpracę oraz za trud włożony podczas pracy zdalnej.
Życzymy wesołych,bezpiecznych wakacji spędzonych w gronie rodzinnym.
Nauczycielki:
Teresa Jędrzejczyk
Aneta Jędrasik

Piątek 26.06.2020

1. „Lodziarnia”- zabawa doskonaląca umiejętności określania położenia przedmiotów w przestrzeni

Rodzic rozdaje dziecku karty pracy. Dziecko wycina kolejno obrazki lodów i pod dyktando rodzica naklejają je w odpowiednich miejscach przy obrazku budki z lodami.

2. „Ulepianka”- zabawy plastyczna

Dziecko lepi z ciasteliny to co kojarzy mu się z latem, np. lody, słońce, motyl, itp.

Przepis na domową ciastolinę:

Środa 24.06.2020

1. „Pocztówka z wakacji”- praca plastyczna

Tworzenie kartki pocztowej . Dookoła kartki brystolu, dziecko wykonuje ramkę. Do wykonania dziecko może użyć np.: kaszy maminej – plaża; kaszy gryczanej – góry; kolorowych gazet - powydzierać gotowe miejsca, połączyć i ponaklejać, wedle uznania twórców.

2. Forteca- zabawa

Do zbudowania fortecy/ bazy/domku możemy użyć wszystkiego, co znajduje się w zasięgu ręki. Wykorzystajmy więc stół jako konstrukcję, narzućmy na niego koc czy narzutę, układając wokół poduszki. Dla dziewczynki będzie to dom lub zamek, natomiast dla chłopca może być to forteca obronna.

Czwartek 25.06.2020

1. „Kolorowy pociąg” – praca z wierszem Doroty Gellner.

Rodzic prosi dziecko, by zapamiętało, kto jechał pociągiem.

„Kolorowy pociąg”

Wycinam z papieru kolorowy pociąg.
Kolorowe koła po szynach turkoczą.
W niebieskim wagonie niebo rozgwieżdżone,
w żółtym – słońce z uśmiechem złocistym.
W czerwonym – kilka maków,
w białym – puszysty obłok,
w zielonym – wilgotne listki.
A w ostatnim – największym –
Bukiet spełnionych marzeń.

Pyta ile wagonów miał pociąg z wiersza. Dziecko dostaje sześć prostokątów z kolorowego papieru ponumerowanych od 1 do 6. Rodzic ponownie czyta wiersz. Gdy czyta o pierwszym wagonie, dziecko podnosi prostokąt z numerem 1 itd. Następnie dziecko siada przy stole i rysuje w każdym wagonie elementy przedstawione w wierszu. Rodzic kolejny raz czyta utwór, a dziecko ustawia wagony z rysunkami w odpowiedniej kolejności. Rodzic pyta, co jest w pierwszym, trzecim, piątym wagonie – utrwalenie liczb porządkowych.

2. „Wakacyjna sałatka” – zabawa kulinarna.

Dzieci tworzą wakacyjne sałatki z kolorowych owoców pociętych na części, układanych warstwami i umieszczonych w przezroczystych kubeczkach.

SMACZNEGO!!

Wtorek 23.06.2020

1. „Bezpieczne zachowanie”- film

Zapraszam do obejrzenia filmu o bezpiecznym zachowaniu podczas wakacji.

2. „Wyjeżdżam nad morze i pakuję…” – zabawa pamięciowa.

Mama zaczyna zdanie: Wyjeżdżam nad morze i pakuję…, a dziecko je kończy. Stara się przy tym nie tylko wypowiedzieć nazwę przedmiotu, ale też go pokazać ruchem. Następnie rodzic powtarza nazwy i pokazuje przedmioty wskazane przez poprzednika, dodając za każdym razem coś od siebie. Do zabawy można zaprosić tatę, rodzeństwo.

3. Zabawy ruchowe

„Rajd rowerowy” – dziecko kładzie się na plecach i naśladuje jazdę rowerem. Następnie wjeżdża pod górkę – zwalnia, zjeżdża z górki – przyśpiesza, jedzie po prostej – bardzo szybko. Na koniec wymienia wakacyjne miejsca, do których przyjechały.
„Łodzie” – rodzic daje dziecku koc. Dziecko siada w klęku na złożonym na pół kocyku. Kocyk to łódź, a ręce dziecka to wiosła. Dzieci płyną, odpychając się od podłogi, w wakacyjną podróż.

Statystyka odwiedzin: Dziś 374 | Wczoraj 746 | Ten tydzień 2843 | Ten miesiąc 8675 | Razem 244299