rekrutacja 2019d 2020

Aktualności

Warsztaty świąteczno - kulinarne 2019

 W dniu 8 kwietnia spotkaliśmy się wspólnie z rodzicami i biedroneczkami na warsztatach świąteczno - kulinarnych.  Na początku, aby atmosfera nam się rozluźniła przywitaliśmy się ze sobą, po czym oczywiście zasiedliśmy do stołu. Jednak nie od razu dekorowaliśmy ciasteczka, ponieważ musieliśmy mieć je w co zapakować, więc z pomocą rodziców przedszkolaki wykonały koszyczki i pięknie je ozdobiły. Nie chcąc się zasiedzieć pobawiliśmy się w kurkę, a następnie przystąpiliśmy do działania tzn. dekorowania ciasteczek w kształcie jajka, kurczaczka i baranka. Uwidoczniły się plastyczne talenty, nie tylko wśród dzieci :). Ciasteczka wyszły przepiękne, a co nie które zniknęły od razu. 

  

Powitanie wiosny 2019

21.03 nasza grupa powitała wiosnę. Dzieci brały udział w zabawach i konkursach związanych tematycznie z wiosną. Poznały zwyczaj żegnania zimy marzanną i witania wiosny gaikiem. Barwnym i głośnym korowodem przeszliśmy alejkami osiedla niosąc kukłę marzanny. Wróciliśmy do przedszkola z gaikiem symbolem wiosny. Przeganialiśmy zimę, abyśmy mogli bawić się na dworze w wiosennym słońcu codziennie.

 

Metoda kolorowych dźwięków

METODA KOLOROWYCH DŹWIĘKÓW to innowacyjna,metoda nauki grania utworów muzycznych na instrumencie w tym przypadku macie klawiszowej z wykorzystaniem figur geometrycznych w siedmiu kolorach. Dzięki tej metodzie uczymy się kolorów, kształtów figur geometrycznych oraz rozpoczynamy przygodę z nauką muzyki, a wszystko to poprzez wyśmienita zabawę. 

Co siejemy, a co sadzimy?

Wiosna w koło, więc i my poznajemy co należy zrobić w ogródku aby był porządek oraz co się sadzi, a co sieje. Pogoda nie sprzyjała spacerom i porządkom w przedszkolnym ogródku, więc posadziliśmy i posialiśmy rośliny w naszej sali robiąc tym samy mini ogródek. Dbamy o nie codziennie, podlewamy i trzymamy kciuki, aby pięknie wyrosły.

Wycieczka do księgarni

Zgodnie z tematyką odnośnie bajek, baśni i legend zastanawialiśmy się skąd możemy takie książki wziąć. Np. z księgarni, więc wybraliśmy się na wycieczkę właśnie do księgarni "Świat Książki". Dowiedzieliśmy się jaka jest różnica między księgarnią a biblioteką oraz jak wiele różnorodnych książek możemy kupić i nie tylko. Dziękujemy za miłe przyjęcie i pokazanie ciekawych pozycji książkowych. 

Statystyka odwiedzin: Dziś 301 | Wczoraj 823 | Ten tydzień 3609 | Ten miesiąc 7190 | Razem 46317

 

Nasi przyjaciele

____________________________________