rekrutacja 2019d 2020

Higienistka u Biedronek

Dzisiaj odwiedziła nas Ilona Zyra- higienistka stomatologiczna z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. Przeprowadziła z dziećmi zajęcia i pokazała jak dbać o zęby oraz jak je prawidłowo myć. Opowiedziała również o tym, że przychodzi w życiu każdego przedszkolaka taki moment, gdy mleczaki zaczynają wypadać i zostają zastąpione zębami stałymi. Ten temat bardzo zainteresował dzieci, które zaczęły wymieniać się własnymi doświadczeniami.

Dzień Chłopca

30 września w grupie Biedronki obchodziliśmy Dzień Chłopca. Nasi Panowie otrzymali piękne medale z superbohaterem. Dziewczynki odśpiewały głośne sto lat.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września to dzień szczególny - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci z naszej grupy przemaszerowały na rynek miasta aby wziąć udział w Polkowickim Dniu Przedszkolaka. Na dzieci czekały wspaniałe atrakcje m.in. bum bum rurki, dmuchane place zabaw, bańki mydlane, ścieżka sensoryczna, możliwość obejrzenia wozu strażackiego. Impreza udała się znakomicie! Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia.

Biedronki sprzątały świat.

Mimo niesprzyjającej pogody przedszkolaki chętnie włączyły się do akcji "Sprzątania Świata". Wszystkie dzieci otrzymały jednorazowe rękawiczki i ruszyły z zapałem do oczyszczania przedszkolnego terenu z odpadów.

Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dzieci z grupy BIEDRONKI wraz z  rodzicami dnia 18 września 2019  bawiły się na pikniku z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Podczas imprezy wszyscy chętnie uczestniczyli w „ziemniaczanych konkurencjach” takich jak: „Ziemniaczana ciuciubabka”, „Transporter ziemniaków”, „Ziemniaczany slalom” oraz „Wykopki”, w której przedszkolaki miały za zadanie przy użyciu łopatek wykopać ukryte w piaskownicy ziemniaki. Dzieciom sprawiło to nie lada frajdę. Zwieńczeniem imprezy było ognisko z pieczonymi ziemniakami i kiełbaskami. Wszyscy dobrze się bawili. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę na pikniku.

Statystyka odwiedzin: Dziś 208 | Wczoraj 355 | Ten tydzień 208 | Ten miesiąc 5316 | Razem 115777