rekrutacja 2019d 2020

Umuzykalnienie.

W ciepły dzień biedronki wybrały się do PM nr 3 na umuzykalnienie. Goście przedstawili nam instrumenty dęte i do starodawnych piosenek polskich tańczyła hrabianka, rusałka, oraz zatańczony został taniec słońca. Na pewno częściej będziemy chodzić na tego typu przestawienia.

Wystawa lalek.

wybraliśmy się na wystawe lalek teatralnych , które przyjechały aż ze Szczecina do Polkowickiego Centrum Animacji. Widzieliśmylalki drewniane, szmaciane, z metalu i ogólnie kosmiczne, a przy okazji pooglądaliśmy wystawę plastyczną, ceramiczną i przedmiotow zrobionych ze szkła wykonanych przez uczestników warsztatów odbywających się w PCA. Baaaaardzo nam sie podobało, a niektóre przedszkolaki już zapowiadały, że zapiszą się w kolejnym roku na warsztaty.

Zajęcia otwarte dla rodziców.

Biedroneczki na zajęciach otwartych pokazały jak uczą się za pomocą "Metody Dobrego Startu". Marty Bogdanowicz należy do metod wspomagania rozwoju psychomotorycznego, edukacji i terapii, angażujących uczenie się wielozmysłowe: wzrokowo – słuchowo – dotykowo – kinestetyczno – ruchowe oraz funkcje językowe i wykonawcze.  Jej celem jest kształtowanie mowy, przygotowanie dzieci do nauki czytania i pisania, uczenie rysowania. Biedroneczki lubią pracować tą metodą, a i rodzice nieco pomogli przy samodzielnym mówieniu wiersza i rysowaniu znaku graficznego. Oczywiście nie obyło się bez pożegnania rodziców poprzez zabawę z nimi.

Dzień Rodziny 2019

Jak co roku, tak i w tym odbył się "Dzień Rodziny". Biedroneczki złożyły rodzicom życzenia z całego serducha poprzez piosenki, wierszyki oraz przedstawienie pantomimiczne. Po przedstawieniu i wręczeniu upominków wszyscy zasiedliśmy przy wspólnym stole, aby skosztować smakowitych potraw przygotowanych przez rodziców. Aby było jeszcze weselej wspólnie z rodzicami malowaliśmy twarze. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego składaja Wasze urwisy wraz z nauczycielkami.

Wycieczka do Miłkowic

30.05. 2019 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Miłkowic. Poznaliśmy historię kolejnictwa i różne rodzaje pociągów, a także w trakcie wycieczki rozwiązywaliśmy zadania związane z koleją. Ogłaszaliśmy przez megafon informacje odnośnie odjazdu pociągu i bawiliśmy się w odszukiwanie odpowiednich obrazków pasujących do słów wiersza "Lokomotywa". Na koniec każdy z nas na pamiątkę wykonał własnoręcznie rysunek pociągu na chuście. Wycieczka ta na długo zostanie w naszej pamięci.

Statystyka odwiedzin: Dziś 71 | Wczoraj 439 | Ten tydzień 71 | Ten miesiąc 7787 | Razem 68256