rekrut

banerbaner

Aktualności

Informacja o naborze uzupełniającym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/2022.

Od 29 kwietnia 2021 r. rozpocznie się nabór uzupełniający do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/2022. Wniosek o przyjęcie dziecka

do placówki na rok szkolny 2021/2022 wraz z dokumentami potwierdzających spełnianie przez kandydatów warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym należy złożyć do dnia 07.05.2021 r. do godz. 15.00. Po weryfikacji przez komisję rekrutacyjną wniosków 21.05.2021 r. zostanie podana do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną lista kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia. Potwierdzenie,
przez składającego wniosek, woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia należy złożyć między 24 maja 2021 r., a 28 maja 2021 r. do godz. 1500.  Podanie do publicznej wiadomości
przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych w naborze uzupełniającym nastąpi 31 maja 2021 r. do godz. 15.00.

 

WYKAZ PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH, PROWADZĄCYCH NABÓR UZUPEŁNIJACY WRAZ Z ILOŚCIĄ WOLNYCH MIEJSC

Lp.

Jednostka

adres i telefon

Liczba wolnych miejsc

 
 

1.

Przedszkole Miejskie nr 2 "Słoneczko" w Polkowicach  - Oddział w Trzebczu 5-godzinny

ul. 11 go Lutego 18,

59-100 Polkowice,

tel.: 76 749 73 73     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

6

 

2.

Przedszkole Miejskie nr 3 w Polkowicach

ul. Skrzetuskiego 37,

59-100 Polkowice,

tel.: 76 749 88 60   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

7

 

Punkt przedszkolny "Biedronki" (lokalizacja przy Szkole Podstawowej nr 3 w Polkowicach przy ul. Ociosowej 3

25

 

3.

Przedszkole Miejskie nr 4 "Misia Uszatka"  w Polkowicach                                              

ul. Lipowa 11,

59-100 Polkowice,

tel.: 76 307 07 00    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Oddział w Sobinie  5-godzinny

3

 

Oddział w Suchej Górnej  5-godzinny

4

 

4.

Przedszkole Miejskie nr 5   w Polkowicach   2 oddziały w Tarnówku

(5 godzinne)                     

ul. Kolejowa 14,

59-100 Polkowice,

tel.: 76 845 12 55,   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

13

 

7.

Szkoła Podstawowa nr 2  w Polkowicach

ul. Dąbrowskiego 1A,

59-100 Polkowice,

tel.: 76 845 14 14,    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

oddział "0" 5-godzinny

8

 

oddział 10-godzinny

3

 

8.

Szkoła Podstawowa nr 3  w Polkowicach

ul. Kardynała B. Kominka 1, 59-100 Polkowice,

tel.: 76 845 16 42   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

oddział "0" 10-godzinny

5

 

oddział 10-godzinny Montessori

2

 

9.

Szkoła Podstawowa  z Oddziałani Integracyjnymi  i Specjalnymi  w Jędrzychowie

Jędrzychów 24 A,

59-101 Polkowice,

tel.: 76 845 98 52   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

8

 

 

Badanie potrzeb czytelniczych prowadzone przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Polkowicach

Szanowni Państwo

        Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach rozpoczyna badanie potrzeb czytelniczych w celu poznania zainteresowań, potrzeb i oczekiwań czytelniczych mieszkańców miasta i gminy Polkowice, a także mieszkańców powiatu polkowickiego.

 

Bezpośredni link do ankiety: https://forms.gle/fqVQTuwjgbtyWoAz5.

 

Ankieta jest również dostępna na stronie internetowej Biblioteki www.mgbp.pl

Dziękujemy za współpracę

List od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

                                                                                                                                                                                         

                                                                                  

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki i Koledzy!

 

       Od ponad roku mierzymy się z bezprecedensowym wyzwaniem, jakim jest pandemia koronawirusa. Codziennością szkół, a w ostatnich tygodniach także przedszkoli stało się nauczanie zdalne. Co najmniej do 18 kwietnia br. przedszkolaki i uczniowie zostaną w domach. Trzecia fala pandemii utrzymuje się na wysokim poziomie, zajętych jest osiemdziesiąt kilka procent łóżekw szpitalach, podobnie rzecz się ma z respiratorami. W najbliższych dniach będą się ujawniać skutki społecznych zachowań w czasie Świąt Wielkanocnych. Trudno się dziwić, że w tej bardzo poważnej sytuacji podejmowane są decyzje o utrzymaniu obostrzeń w różnych obszarach życia gospodarczego i społecznego, w tym w oświacie. Z drugiej strony przyspiesza akcja szczepień, rząd deklaruje, że do końca czerwca zaszczepieni zostaną wszyscy chętni. Dobroczynnym efektem szczepień milionów Polaków stanie się odporność populacyjna co pozwoli na powrót do normalności.

      Dziś nie sposób precyzyjnie określić terminu powrotu do nauki stacjonarnej. Odpowiedzialnie można stwierdzić jedynie, że powrót ów - skorelowany z liczbą zachorowań i sytuacją w służbie zdrowia - powinien być możliwie szybki i rozpocząć się od najmłodszych (przedszkola, klasy 1-3 szkół podstawowych). Jest szansa, że stanie się tak jeszcze w kwietniu. 

       To wszystko oznacza, że przez  najbliższe tygodnie, a może i miesiące do zakończenia roku szkolnego 2020/2021 będziemy kontynuować nauczanie na odległość. Jak nigdy potrzebna jest systematyczność, wytrwałość i konsekwencja.

 

       Gorąco dziękuję Koleżankom i Kolegom za ofiarną pracę i zaangażowanie, za serce wkładane w podejmowane działania. Wiele wskazuje na to, że w walce z pandemią koronawirusa jesteśmy na ostatniej prostej - choć będzie to długa prosta. Na finiszu potrzebny jest największy wysiłek i mobilizacja, na ostatnich metrach daje się z siebie wszystko. Dziękując raz jeszcze proszę o codzienną, rzetelną, z pasją wykonywaną pracę. Jako że długotrwała izolacja przynosi negatywne skutki psychiczne w szczególności proszę o częste komunikowanie się z uczniami i rodzicami. Proszę o zwielokrotnioną empatię, serdeczność i życzliwość. W szczególności polecam uwadze Koleżeństwa relacje z  uczniami niepełnosprawnymi, mającymi trudności w nauce oraz z rodzin dysfunkcyjnych, a także z uczniami zdającymi w tym roku egzaminy (maturalny, ósmoklasisty, zawodowy).                                                

       To my, kadra pedagogiczna, odpowiadamy za wykształcenie i wychowanie młodego pokolenia. Wyposażamy je w umiejętności i wiedzę, kształtujemy charaktery, formujemy osobowości. Dodajemy odwagi i skrzydeł. Nam nie wolno opuścić rąk i ustać ze znużenia. My musimy być mocni, zdeterminowani i wytrwali. Wtedy wygramy z przeciwnościami losui wypełnimy naszą misję.

 

      Upalnym, pamiętnym latem 1980 r. szeroko po Polsce rozlała się fala strajków. Polacy podnieśli się z kolan i zbuntowali przeciw komunistycznej władzy. Rodził się nienależny, samorządny związek zawodowy oraz wielomilionowy ruch społeczny o pięknej i zobowiązującej nazwie „Solidarność”. Na murze okalającym Stocznię Gdańską w sierpniu 1980 r. strajkujący robotnicy umieścili napis: „Tylko solidarność i cierpliwość zapewnią nam zwycięstwo”. To przesłanie jest wyjątkowo aktualne. W chwilach próby weźmy je za własne.    

                                                                                                                                               

      Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia

                  Roman Kowalczyk  

      Dolnośląski Kurator  Oświaty                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

 

Razem dla AUTYZMU

 

 

2 kwietnia to Światowy Dniem Świadomości Autyzmu, aby uhonorować ten dzień oraz wyrazić solidarność z osobami ze spektrum autyzmu nasze przedszkolaki  wspólnie z rodzinami przyłączyły się do akcji „Nie bądź zielony w kwestii autyzmu. W kwietniu bądź niebieski”, której celem jest przede wszystkim, zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne trudności, z jakimi borykają się osoby z tym zaburzeniem. Na znak jedności, akceptacji i zrozumienia dla osób ze spektrum autyzmu dzieci założyły ubrania w kolorze niebieskim oraz wykonały piękne prace plastyczne w odcieniach koloru niebieskiego.

 

 

Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za przyłączenie się do akcji oraz zachęcamy do obejrzenia filmiku z obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

 

https://youtu.be/kxBOQkT_Vuc

 

 

 

 

 

Statystyka odwiedzin: Dziś 208 | Wczoraj 239 | Ten tydzień 208 | Ten miesiąc 6163 | Razem 289322

 

Nasi przyjaciele

____________________________________