rekrutacja 2019d 2020

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu 5-latki oraz dzieci z grupy mieszanej zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek oraz pysznego poczęstunku. Serdecznie dziękujemy Naszym Przedszkolakom za tak wspaniały występ!

Sprzątanie świata

Jak każde przedszkole, tak i nasze wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Jednak ze względu na złą pogodę 30 września przedszkolaki z każdej grupy posprzątały najbliższą okolicę w dogodnym dla siebie terminie. Uzbrojeni w worki i rękawiczki dzielnie wypatrywały i zbierały każdy najmniejszy śmieć. Dzięki temu dzieci poprzez działanie dowiedziały się o skutkach zaśmiecania „świata” i dlaczego należy chronić środowisko, a nasz świat posprzątany, czysty jest o wiele przyjemniejszy. Mamy nadzieję, że zdobyte w ten sposób doświadczenia uwrażliwią dzieci na piękno przyrody i zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

WARSZTATY Z ŻYCIA PSZCZÓŁ

10.10.2019 r  dzieci z grupy Krasnoludki, Smerfy, Gumie oraz Biedronki uczestniczyły w warsztatach  ekologicznych mających na celu przybliżenie dzieciom świat pszczół oraz pracę  człowieka z tym związaną. podczas spotkania  przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z historią  powstawania uli, z pracą bartnika oraz z budową  ula i życiem pszczół.   W przywiezionym pokazowym uli dzieci  zobaczyły na żywo hierarchie panującą  w  ulu  oraz pracę pszczół.  Miały ponadto okazje posmakować  miodu i zobaczyć jak wygląda pyłek kwiatowy. Na zakończenie samodzielnie wykonały świeczkę i otrzymały certyfikaty uczestnictwa w warsztatach.  Warsztaty bardzo się dzieciom podobały.