Karnawał 2020

Drodzy Rodzice!

Bardzo prosimy o zapoznanie się ze zdjęciami z balu karnawałowego.

Odnośnik linku do zdjęć u wychowawców poszczególnych grup.

• Portrecik na tle - 10 zł
  • Zdjęcie grupowe - 15 zł
  • Odbitka - 7 zł

"Bezpieczniki Taurona"

W piątek w Naszym Przedszkolu odbyła się prelekcja z programu "Bezpieczniki Taurona". Program „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka" to program edukacyjny skierowany do dzieci, które dzięki zabawie oraz ciekawym eksperymentom, nauczą się jak bezpiecznie korzystać z prądu oraz poznają zagrożenia z nim związane. W programie udział brały grupy : 4-latki, 5-latki, 6-latki oraz grupa mieszana i grupa Biedronki z PP. Serdecznie dziękujemy panu Maciejowi, za poświęcony czas, a przede wszystkim na uwrażliwienie dzieci jak obchodzić się z prądem.

Dzień otwarty 2020

Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Naszej placówki w dniu 27.02.202r. !

Dzień otwarty rozpocznie się od godziny 15:00 do 16:30 :)

„Wpływ zainteresowań książką i literaturą dziecięcą na rozwój przedszkolaka”

1. Wpływ literatury na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym.

Dziecko w wieku przedszkolnym jest wrażliwe na wszystkie formy sztuki, a na jego psychikę szczególnie oddziałuje literatura piękna. Książki są źródłem niewyczerpanych wrażeń, przeżyć i wzruszeń, uczą mowy ojczystej, wzbogacają   słownik  dziecka,  rozwijają  zainteresowania,  pomagają dzieciom  w przyswajaniu pewnych treści programowych..Z form wypowiedzi, jakimi przemawia książka, tylko ilustrację dziecko odczytuje bezpośrednio. Tekst literacki poznaje dziecko pośrednio, poprzez opowiadanie, recytacją, czytanie.

„Dawno, dawno temu, za górami, za lasami…” – tak bardzo często zaczynają się baśnie, które opowiadamy dzieci. Jest to rodzaj literatury wyobrażeniowej kształtującej uczucia i podstawy moralne dzieci, rozszerzającej  wiedzę  dziecka  o  życiu  i  świecie,  o    ludzkich    charakterach i stosunkach społecznych. Wyobraźnia wiedzie czytelników ku baśni, fantastycznej opowieści. Oprócz baśni znanych w wielu kulturach np. „Kopciuszek”, „Śpiąca królewna” mamy wiele opowieści związanych z rodzimą tradycją, z różnymi zakątkami naszego kraju (legenda o Smoku Wawelskim, Warsie i Sawie, Bazyliszku).

Czytaj więcej: „Wpływ zainteresowań książką i literaturą dziecięcą na rozwój przedszkolaka”

Statystyka odwiedzin: Dziś 249 | Wczoraj 199 | Ten tydzień 623 | Ten miesiąc 10194 | Razem 152548