Pożegnanie Przedszkola

„Lato, lato, lato czeka….” Każdy z nas zna ten utwór. Dziś nasze starszaki wesoło zaśpiewały tą piosenkę, i to nie bez kozery. Dziś dzieci z najstarszych grup pożegnały Przedszkole. Dzisiejszy dzień przyniósł pełne kosze wzruszeń, uśmiechu i wspomnień. Gumisie pokazały, jak może wyglądać pierwszy dzień w szkole, zaś Smerfy zaprezentowały jak wyglądał czas spędzony w przedszkolu. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk pani Dyrektor.

Wszystkim naszym starszakom życzymy wielu sukcesów w szkole.

Dyrekcja, wychowacy i personel

Z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Polkowicach

"Lekkoatletyka dla smyka"

W piątek 18.06.2021, grupy: „Gumisie”, „Krasnoludki” i „Smerfy” wzięły udział w zabawach sportowych „Lekkoatletyka dla smyka” organizowanym przez PKK na stadionie lekkoatletycznym. Na rozgrzewkę dzieci przebiegły całe okrążenie stadionu, następnie podzielone na trzy drużyny brały udział w konkurencjach lekkoatletycznych, tj. biegi sztafetowe, biegi z przeszkodami czy rzuty oszczepem. Dzieciom nie brakowało energii, sprawnie pokonywały tory przeszkód. W podziękowaniu za trud, jaki włożyły starszaki w wykonywanie ćwiczeń, organizatorzy obdarowali ich   zdrowymi nagrodami.

Spotkanie z Policjantem

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach odwiedzili nasze przedszkole, aby porozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Podczas spotkania policjanci przedstawili przedszkolakom jak należy zachować się, w sytuacji gdy zaatakuje nas pies, zademonstrowali pozycję ,,Żółwia" oraz ze względu na zbliżające się wakacje poruszyli oni kwestie związane z bezpiecznym podróżowaniem. Dzieci utrwaliły również numery alarmowe i zadawały pytania, na które zaproszeni goście wyczerpująco odpowiedzieli.